कालीकोट : मान्म–कोटबाडा जोड्ने केबलकारको अन्तिम डीपीआर रिर्पोट सार्वजनिक

spot_img

कालीकोट – कालीकाेटकाे सदरमुकाम मान्म बजारदेखि सुनथराली विमानस्थल कोटबाडा जोड्ने केबलकारको अन्तिम डीपीआर रिर्पोट सार्वजनिक भएकाे छ । सोमवार जिल्ला सदरमुकाम मान्ममा कन्सलटेन्सीका तर्फबाट सहजकर्ता गुणराज ढकालले अन्तिम डीपीआर रिर्पोट सार्वजनिक गर्नुभएको हो ।

रिर्पोट सार्वजनिक कार्यक्रममा प्रतिनिधि सभाका सदस्य महेन्द्रबहादुर शाही, कर्णाली प्रदेशका भौतिक पूर्वाधार, ऊर्जा तथा जलस्रोत मन्त्री मंगल शाही, कर्णाली प्रदेशका उपसभामुख यशोदा न्यौपाने, राज्यमन्त्री उर्मिला विश्वकर्मा, प्रदेश सभाका सदस्य, जिल्लामा रहेका राजनीतिक दल, पत्रकार र सरोकारवालाहरूको उपस्थिति रहेकाे थियाे ।

कार्यक्रमका सहभागीहरूले केबलकारका विषयमा राखेका प्रश्नहरूको जवाफ दिँदै प्रतिनिधि सभा सदस्य शाहीले भन्नुभयो “केबलकार कसैको आँखामा छारो फाल्नका लागि नभई दक्षिण एसियाकै पर्यटकीय गन्तव्यकाे रूपमा विकसित गर्ने लक्ष्यका साथ सुरुवात गरिएको हो ।” सरकारले यो योजना गौरवको योजनाको रूपमा नलिए नागरिककाे लगानीमा तयार गर्ने उहाँले प्रतिबद्धता जनाउनुभयाे ।

२ हजार १ सय ५७ मिटरको दुरीमा रहने केबलकारको डीपीआर स्विट्जरल्यान्ड र इटालीका इन्जिनियरको सहयोगमा तयार पारिएको सहजकर्ता ढकालको बताउनुभयो ।

कर्णाली प्रदेशलाई पर्यटकीय गन्तव्य बनाउन, विमानमा कोटबाडा आएका यात्रुहरूलाई सदरमुकाम मान्म ल्याउन र सुनथराली विमानस्थलबाट बडीमालिका जान केबलकार बनाउन थालिएको हो । विमानस्थलबाट मान्म आउन धेरै समय लाग्ने भएकाले यात्राको दुरी छोटो बनाउन केबलकार बनाउ लागिएकाे हाे ।

केबलकार निर्माणमा १ अर्ब १४ करोड ८४ लाख ६५ हजार ८ सय ९० रुपैयाँ ६८ पैसा लागत अनुमान गरिएकाे पूर्वाधार विकास कार्यालय कालीकोटको आयोजना प्रमुख रामचन्द्र बिसीले बताउनुभयो ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

सम्बन्धित समाचार

ताजा समाचार