नहर विभागका व्यापारीहरु अर्काे विकल्प खोज्दै जग्गा खालि गर्ने सुचना आएपछि, कोहि व्यापार सादै कोहि व्यवसाय छोड्दै

नहर विभागका व्यापारीहरु अर्काे विकल्प खोज्दै जग्गा खालि गर्ने सुचना आएपछि, कोहि व्यापार सादै कोहि व्यवसाय छोड्दै राप्ती । राप्ती नगरपालिकाले नहर विभाग खालि गर्ने सुचना दिएसंगै नहर विभागका सटर व्यवसायी विकल्प खोज्न थालेका छन । नगरपालिकाले ९० दिनको सुचना दिएर जग्गा खालि गर्न भनेपछि व्यवसायीले व्यवसाय सुचारुको लागी अरु ठाउमा सट खोज्न थालेका हुन । अहिले नहर विभागको छेउछउमा तीन दर्जन भन्दा बढी सटरमा व्यवसाय भइरहेका छन । भाडामा व्यवसाय सञ्चालन गरिरहेका व्यवसायीले राप्ती नगरपालिकाको निर्णयलाइ सर्मथन गदै विकल्पको रुपमा अन्यत्र सटर खोजिरहेका छन । एक व्यवसायीले आफ्नो नाम नबताउने शर्तमा अव तत्काल अर्काे ठाउमा सटर पाए सरि हाल्ने बताए । उनले नहर विभागको जग्गा खालि गर्ने नगरपालिकाको निर्णय सुन्ने वित्तिकै विकल्पको रुपमा ठाउ खोज्न थालेको बताए । उनले लामो समय देखि सटर भाडामा लिएर व्यवसाय सञ्चालन गरिरहेको कारण अहिले सटर खालि गर्छु भन्दा भाडामा दिने साहुले मन दुखाउलान भनेर नाम नलेखिदिन अनुरोध गरे । स्थानिय सरकारलेनै ठाउ खालि गर भनेपछि पक्कै पनि यहा समस्या हुन्छ किन झमेलामा पुर्न भन्दै सटर खोज्न थालेको बताए । अर्काे व्यवसायीले पनि आफ्नो नाम नलेखिदिन अनुरोध गदै के हो के हो भन्दै सामान नथपेको बताए । उनले अव यहा व्यवसाय राख्न मिल्दा पनि मिल्दैन यसकारण अर्काे ठाउमा सटर लिने कि नलिने भन्दै व्यवसायमा थप सामान नहालेको बताए । उनले जसरी पनि पालिकाले यो ठाउ खालि गरि हाल्छ भरु हामीले अहिलेनै वैकल्पिक उपाय लगाउदा व्यवसाय सुरक्षित हुने बताए । नहर विभाग खालि गर्न भन्दै राप्ती नगरपालिका चितवनले ९० दिनको सुचना जारी गरेको धन्नै महिनो दिन भइसकेको छ । अव दिनै गन्दा पनि आफ्नो व्यवसायीक संरचना विग्रने डररे स्थानियले अर्काे विकल्प खोज्न थालेका हुन । काठमाडौ तथा भरतपुरमै पनि हुन्न हुन्न भन्दा दिउसै डोजर चलेको भन्दै आफ्नो व्यवसायको सुरक्षा गर्न व्यवसायीले अर्काे ठाउमा सर्ने तयारी गरेका हुन । मुख्य राजमार्ग चेपाङ्ग राजमार्गको छेउमा करिब तिन दर्जन भन्दा बढी सटर भाडामा रहेका छन । कोहिले आफै व्यवसाय गरेका छन भने केहिले मासिक भाडामा लगाएका छन ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Previous article
Next article
राप्ती । राप्ती नगरपालिकाभित्र रहेका बालविकास कक्षा सहजकर्तालाई पुनर्ताजगी तालिम दिइएको छ । राप्ती नगरपालिका शिक्षा शाखाको आयोजनामा भएको तालिमको मंगलबार समापन गरिएको छ । आइतबारदेखि तालिम सुरू भएको थियो । शिक्षण सामग्री क्षमता विकास, नमुना कक्षा शिक्षा, पाठ्यक्रमको परिचय, बालविकास केन्द्रको मापदण्डलगायत विषयमा प्रशिक्षण दिइएको नगरपालिका शिक्षा अधिकृत रविना देउजाले जानकारी दिइन् । तालिममा शैक्षिक तालिम केन्द्र भरतपुरका प्रशिक्षक रामचन्द्र कट्टेल, बालविकास प्रशिक्षक तथा शिक्षा अधिकृत रविना देउजा, मन्टेश्वरी विषय प्रशिक्षक सन्ध्या गौतम, अनिता बराल, नमुना बालविकास केन्द्र राष्ट्रिय आधारभूत विद्यालय दक्षिण अयोध्यापुरी माडीका बालबिकास केन्द्र सहजकर्ता सुमादेवी पन्तलगायतले प्रशिक्षण दिएका थिए । नगरभित्रका ४९ वटा सामुदायिक विद्यालयका ४० जना सहजकर्ताको सहभागिता रहेको थियो । प्रत्येक वर्ष बालविकास सहजकर्ताको क्षमता विकास गर्ने यस किसिमको तालिम दिँदै आएको शिक्षा अधिकृत देउजाले बताइन् ।

सम्बन्धित समाचार

spot_img

ताजा समाचार