पत्रकार महासंघ चितवनमा समाजबादी प्रेस संगठनको ताला

 

भरतपुर । समाजबादी प्रेस संगठन चितवनले नेपाल पत्रकार महासंघ चितवनको कार्यालयमा सोमबार तालाबन्दी गरेको छ ।

पत्रकार शुद्धिकरणको नाममा सक्रिय पत्रकारहरुको समेत सदस्यता खोसिएको भन्दै निर्णय सच्याउन माग गर्दै तालाबन्दी गरिएको हो । संगठनका जिल्ला अध्यक्ष टीकादत्त तिमिल्सिनाको नेतृत्वमा महासंघमा तालाबन्दी गरिएको हो ।

लोकतन्त्र, मानवअधिकार तथा आमसञ्चारलाई संस्थागत गर्न वर्षौंवर्ष कलम चलाएका पत्रकारहरूलाई राजनैतिक पहुँचका आधारमा कथित सुद्धिकरणको नाममा सयौँ पत्रकारहरूको कलम खोस्ने निर्णय विरूद्ध तालाबन्दी गर्न बाध्य भएको प्रेस विज्ञप्तीमा जनाइएको छ।

सो संगठनले २०८० चैत्र मसान्तको अवधिसम्म नविकरण गरिसकेपछि सुद्धिकरणको नाममा खारेज गरिएका पत्रकारहरूको सदस्यता बिना शर्त कायम गर्नु पर्ने, विधिपूर्वक निवेदन पेश गरेका पत्रकारहरूलाई नयाँ सदस्यता प्रदान गर्नु पर्ने र पक्षपातपूर्ण निर्णय फिर्ता हुनुपर्ने माग गरिएकोे छ ।

यस अघि सदस्यता शुद्धिकरणको विषयलाई लिएर प्रेस चौतारी चितवनले महासंघमा तालाबन्दी गरिसकेको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

सम्बन्धित समाचार

spot_img

ताजा समाचार